Drętwienie lewej ręki – w czym może być problem

Każdy człowiek dba o swoje zdrowie i zależy mu na długim utrzymaniu witalności. Niestety mimo tego, mogą przydarzyć się różnego rodzaju dolegliwości, między innymi drętwienie lewej ręki. Czy można je bagatelizować? Czy należy skorzystać z pomocy medycznej w takim przypadku? I co może powodować drętwienie lewej ręki? O tym przeczytasz poniżej.

Przyczyny drętwienia lewej ręki

Tak naprawdę może być wiele bardziej i mniej niepokojących chorób, których sygnałem jest drętwienie lewej ręki, czasem i palców. Jednym z najczęściej spotykanych przyczyn jest ucisk na nerwy. Pojawia się on, gdy długo przebywamy w takiej samej pozycji, np. przed komputerem lub leżąc na łóżku. Taki ucisk, możemy szybko zniwelować zmieniając pozycję ciała i poruszając szybko ręką. Kolejną przyczyną może być nerwica i jest to jeden z jej objawów. Dolegliwość tę, może również powodować brak witamin np. z grupy B oraz brak magnezu i/lub potasu. Do poważniejszych przyczyn drętwienia lewej ręki, zaliczyć możemy:
-zawał serca
-choroby neurologiczne
– powikłanie cukrzycy
– zespół cieśni nadgarstka
– miażdżyca
– zmiany w kręgosłupie

Kiedy do lekarza?

Jeżeli drętwienie lewej ręki dolega Ci przez dłuższy czas lub towarzyszą mu inne dolegliwości, koniecznie idź do lekarza w celu dalszej diagnostyki. Pamiętaj, że na pozór ten błahy dyskomfort, może mieć podłoże poważniejszych chorób! Nie zwlekaj zatem z odwiedzeniem lekarza. Warto tu dodać, iż drętwienie dłoni może być także zwiastunem zawału serca. Jeśli towarzyszą mu bóle w okolicy mostka, słabość i obniżone ciśnienie krwi, koniecznie zadzwoń po pogotowie! Nie zwlekaj z tą czynnością, gdyż może to zakończyć się tragicznie.

Reasumując, warto pamiętać, że drętwienie lewej ręki to na pozór niegroźny objaw. Może on wynikać z rzeczywiście drobnej, chwilowej niedyspozycji, ale może też być poważną chorobą. Zawsze warto skonsultować ówże dolegliwość z lekarzem, a jeśli występuje przez dłuższy okres czasu.trzeba zgłosić się do szpitala lub zadzwonić po karetkę.

You may also like

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *